top of page

Hakkımızda

 

Birim Disleksi Özel Eğitim Merkezi 2016 yılından beri sadece Özel Öğrenme Güçlüğü (ÖÖG) tanısı almış çocuklarla çalışan ve bu kapsamda değerlendirilen disleksi, disgrafi, diskalkuli alanında hem eğitim materyalleri hem de kadrosu itibariyle uzmanlaşmış e Özel Öğrenme Güçlüğü’ne sıklıkla eşlik eden Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Karşıt Olma Bozukluğu gibi bozukluklar konusunda da eğitim ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////Neler Yapıyoruz?

 

Birim Disleksi, Özel Öğrenme Güçlüğü tanısı almış çocuklarla bütünsel bir değerlendirme ve eğitimin gerekliliğini düşünmekte ve eğitim programını buna göre oluşturmaktadır. Akademik ve bilişsel becerileri destekleyen birebir eğitimlerin dışında sosyal ve duygusal açıdan öğrenciyi destekleyecek atölye programları düzenli olarak devam etmektedir.


Halihazırda dislektik çocukların matematik becerilerini destekleyen ve matematik ile ilgili konuların daha kolay öğretilmesini sağlayan Matleksi Atölyesi, düşünme ve sosyal becerilerini destekleyecek Çocuklar İçin Felsefe  (P4C) Atölyesi ve Yaratıcı Drama Atölyesi, ÖÖG ve DEHB semptomlarını giderme konusunda faydası ispatlanmış Çocuklar İçin Satranç Atölyesi devam etmektedir. Bunların yanında yabancı dil eğitiminde oldukça zorlanan öğrencilerimize yönelik Dislektik İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu atölye çalışmalarına sadece okulumuz öğrencileri değil isteyen bütün öğrenciler katılabilmektedir.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Give us a call:
1-800-000-0000

Nasıl Eğitim Alınır?

 

Okula kayıt olan öğrencilerimiz önce bir değerlendirme sürecinden geçer. Bu süreçte öğrenci akademik durum, bilişsel beceriler, duygusal ve sosyal durumu açısından incelenir. Değerlendirme sürecimiz dikkat seviyesinden akademik becerilere, uyku bozukluklarından öz yaşam öyküsüne kadar geniş bir alanda yapılır. Özel Öğrenme Güçlüğü’ne eşlik edebilecek ek tanıların varlığı değerlendirilir. Buna ek olarak ailenin tutumlarını öğrenmek ve tanıya yönelik bilgilendirici görüşmeler yapılır. Değerlendirme sonrasında bulgulara yönelik öğrenciye ve aileye yönelik bir eğitim planı oluşturulur ve en geç 6 ayda bir bu plan gözden geçirilir.


Birimdisleksi Özel Eğitim Merkezi olarak, Disleksi ve DEHB ile ilgili güncel araştırma ve uygulamaları sürekli takip ederek eğitim programlarımızı ve materyallerimizi sürekli yenileme ve kadromuzun bilgi birikimini sürekli güncel tutma çabasındayız. Bu anlamda dislektik öğrencilerin sadece akademik yaşamlarını desteklemek değil onların bu semptomlarını mümkün olduğu kadar giderebilmek, onları yaşama hazırlamak iddiasındayız.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

bottom of page